Kas yra slapukas ir koks jo tikslas?

Slapukas yra nedidelės apimties darbinis failas, kuris siunčiamas į naršyklę ir išsaugomas jūsų įrenginyje kai apsilankote internetinėje mūsų svetainėje ecoHerbs.eu.

Slapukai suteikia galimybę internetinei svetainei veikti efektyviau ir pagerinti savo paslaugas. Taip pat suteikia papildomos informacijos svetainės administratoriams statistikos ar reklamos tikslais. Slapukai padeda individualizuoti navigacijos patirtį prisimenant jus (pvz.: atpažįstant vartotoją jungiantis jam prie savo paskyros, neberodyti neaktualių reklamos pasiūlymų ir t.t.).

Kokie slapukai ir kokiais tikslais yra naudojami?

Mūsų svetainėje naudojama įvairių rūšių slapukai, kurių kiekvienas turi specifinę funkciją. Toliau pateikti išsamesni paaiškinimai.

Navigaciniai slapukai             

Šie slapukai yra būtini, kad galėtumėte naršyti interneto svetainę ir naudotis jos funkcijomis, tokiomis kaip prieiga prie saugių interneto svetainės sričių. Be šių slapukų negalėtų būti vykdoma pirkimo internetu procedūra.

Funkciniai slapukai                 

Šie slapukai leidžia interneto svetainei įsiminti jūsų parinktis (tokius, kaip jūsų prisijungimo duomenys) ir pasiūlyti patobulintas, jums asmeniškai pritaikytas funkcijas.

Jei įdėjote prekę į savo pirkinių krepšį, ir uždarėte naršyklės langą neatlikę pirkimo iki galo, šie slapukai leidžia tęsti apsipirkimą kitą kartą apsilankius mūsų svetainėje – krepšelyje rasite tas pačias prekes, kurias buvote išsirinkę.

Funkciniai slapukai nėra būtini interneto svetainėje, tačiau pagerina navigacijos kokybę ir vartotojų patirtį.

Analitiniai slapukai                 

Šie slapukai naudojami mūsų svetainės lankytojų elgsenos statistinei analizei parengti. ecoHerbs.eu šių slapukų informaciją naudoja anonimiškai ir išskirtiniai tik statistikos tikslams. Svetainė naudoja tam tikrų trečiųjų šalių paslaugas, kurios nepriklausomai, įdiegia savo slapukus. Tokius slapukus naudoja Google Analytics.

Tiksliniai arba reklaminiai slapukai              

Šie slapukai naudojami norint parodyti prekes, kurios galėtų dominti jus arba pasiūlyti panašias, kurias jau žiūrėjote.

Trečiosios šalies slapukai yra tie, kurie buvo išsiųsti mūsų patikimų trečiųjų šalių įmonių. Šie slapukai kitose svetainėse leidžia jums matyti reklaminius skydelius su peržiūrėtomis prekėmis arba kitais aktualiais pasiūlymais (retargetingas). Mes neturime priėjimo prie trečiųjų šalių slapukų informacijos ir informacija yra visiškai jų kontroliuojama.

Tikslinius slapukus naudoja mokėjimo sistemos, kaip pvz.: PaySera, PayPal ir pan. Be šių slapukų gali nepavykti atsiskaityti už pasirinktas prekes.

Socialinių tinklų slapukai     

Šie slapukai yra būtina norint savo socialinio profilio paskyroje naudoti ecoHerbs.eu svetainės informaciją. Pavyzdžiui, jie naudojami jums norint pasidalinti patikusia prekes savo paskyroje arba išreikšti savo emociją vienai ar kitai prekei. Socialinių tinklų slapukai neįtakoja navigacijos mūsų svetainėje.

Kaip galima išjungti slapukus ir valdyti savo nustatymus?

Daugumoje naršyklių galima išjungti slapukų naudojimą. Mes įspėjame, kad navigacinių arba funkcinių slapukų išjungimas gali turėti įtakos svetainės veikimui ir/arba apriboti mūsų teikiamas paslaugas.

Toliau pateikiame nuorodas į atskirų naršyklių nurodymus, kurių pagalba galite valdyti slapukus:

    Firefox:  support.mozilla.org/lt/kb/Slapuk%C5%B3%20aktyvavimas

    Chrome:  support.google.com/chrome/answer/95647?hl=lt-LT&hlrm=fr&hlrm=en

    Internet Explorer:  answers.microsoft.com/en-us/ie/forum/ie10-windows_8/how-to-enable-cookies-in-internet-explorer-10/

    Safari:  support.apple.com/en-ca/guide/safari/manage-cookies-and-website-data-sfri11471/mac

Norėdami sužinoti daugiau informacijos apie slapukus, jų valdymą ir savo pageidavimus dėl trečiųjų šalių profiliavimo eikite į www.youronlinechoices.com/lt/. Norėdami išjungti analitinius slapukus ir užkirsti kelią Google Analytics rinkti duomenis apie jūsų navigaciją, galite įdiegti papildomą naršyklės įskiepį čia: tools.google.com/dlpage/gaoptout.

Atnaujinta 2019-03-25